W Naszej szkolnej świetlicy zawsze jest wesoło.Nie tylko się
uczymy, ale również gramy i bawimy. Serdecznie dziękujemy wszystkim
Świetlikom, którzy przynieśli swoje domowe gry i puzzle. Zapełniliście
nasze szafki :) DZIĘKUJEMY i zapraszamy do wspólnej zabawy!

KODEKS UŚMIECHU

1. Każdy świetlik zobowiązany jest do codziennego radosnego uśmiechu.
2. Mazgajenie i marudzenie jest surowo zabronione.
3. Każdy świetlik powinien pomagać innym szczególnie maluchom i ludziom starszym.
4. Każdy świetlik często używa magicznych słów: proszę, dziękuje, przepraszam.
5. Wszelkie krzyki i tupanie nogami - zabronione!
6. Każdy świetlik słucha dorosłych, a zwłaszcza Rodziców i Nauczycieli w szkole.
7. Szanujemy gry i zabawki oraz sprzęt szkolny.
8. Zabawki, którymi się bawimy po zabawie odkładamy na miejsce.
9. Dbamy o swój wygląd: uczesane włosy, czyste ubranie, czysty nos.
10. Opuszczamy świetlicę tylko za zgodą wychowawcy.
11. Bierzemy aktywny udział w zajęciach świetlicowych.
12. Uczymy się samodzielności.

Świetlica czynna od poniedziałku do piątku
w godiznach 6.30 - 16.30

Do świetlicy uczęszczają zapisani uczniowie, których rodzice wypełnili karty zgłoszenia. W świetlicy przebywają głównie uczniowie klas pierwszych oraz kilku uczniów klas czwartych szkoły podstawowej.

Czas spędzony na świetlicy to czas, gdzie uczniowie mogą odpoczywać po zajęciach, rozwijać swoje zainteresowania plastyczne, odrabiać lekcje czy po prostu dobrze się bawić mając przy tym zapewnioną należytą oipekę.

Śniadanie Daje Moc

W minionym tygodniu uczniowie klas I przygotowały śniadanie w ramach ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc. Na ich talerzach powstały pyszne, kolorowe i co najważniejsze zdrowe kanapki. Zabawa była znakomita!

Październik upłynął nam bardzo pracowicie. Świetliki m.in. poznały niecodzienne zastosowanie soli spożywczej (zabawa masą solną oraz barwienie i malowanie solą). Wykorzystaliśmy też dary jesieni (liście, żołędzie, kasztany) i uczniowie wykonali piękną kolorową Panią Jesień oraz kasztanowe ludziki. Jak i również mieliśmy kilka zajęć z techniki m.in wykonanie kolorowych ptaków, kwiatków z bibuły czy kolorowy liść witraż z bibuły .

23 września - I Dzień Jesieni

U  Nas w świetlicy również zawitała piękna kolorowa jesień. Kochane
Świetliki wykonały piękne jesienne drzewa malowane palcami oraz witraże
okienne w kształcie liści.

Nasze kochane świetliki bardzo chętnie włączyły się w szkolną akcję "Nakarm Psa" - zbieranie karmy dla zwierząt z Ostrowskiego Schroniska.

Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy wsparli akcje i zachęcamy innych do uczestnictwa.

Karmę zbieramy do końca października.

[pobierz] 0.1 MB regulamin-swietlicy