Osiągnięcia


   Potwierdzeniem bardzo dobrze zrealizowanych zadań szkoły są osiągnięcia uczniów w różnych dziedzinach.

   W naszej szkole duży nacisk kładziemy na udział uczniów w konkursach przedmiotowych, konkursach ekologicznych, ruchu drogowego, plastycznych, sportowych, fotograficznych, znajomości regionu. W wielu z nich odnieśliśmy duże sukcesy, uczniowie zajmowali wysokie lokaty, często pierwsze, nie tylko w powiecie, ale też w województwie.

 

 

 

2013/2014

 

Sukcesem zakończył się udział naszej szkoły w konkursie organizowanym w bieżącym roku szkolnym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej . Jesteśmy " Szkołą w Ruchu",

Braliśmy udział w łaczeniu z kosmosem,  NASA w ramach projektu ARISS Polska,

Dwukrotnie gościliśmy studentów z projektu AISEC z Kanady, Indii, Kostaryki, Indonezji.

 

 

wojewódzkie

  • Laureat w Wojewódzkim Konkursie Historycznym - Piotr Suchecki,
  • I miejsce Piotra Sucheckiego w XXI Wielkopolskim Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym - etap wojewódzki,
  • I miejsce w Konkursie „Wiem co jem” organizowanym przez wojewódzki oddział PCK dla Anny Płóciennik.

powiatowe

  • I miejsce Piotra Sucheckiego w XXI Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym - etap powiatowy,
  • IV miejsce Wojtka CIerniaka w XIII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej,
  • II miejsce w III edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Ostrów Wielkopolski i okolice w obiektywie” Kingi Fikus,
  • III miejsce Piotra Sucheckiego w I Powiatowym Konkursie Nauk Przyrodniczych dla szkół gimnazjalnych „Zjednoczone Siły Natury”,
  • III miejsce drużynowo w I Powiatowym Konkursie Nauk Przyrodniczych dla szkół gimnazjalnych „Zjednoczone Siły Natury”,
  • III miejsce drużynowo w I Powiatowym Turnieju Gimnazjów pod patronatem Starosty Ostrowskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim,
  • Wicemistrzostwo powiatu w siatkówce dziewcząt,
  • I miejsce w Powiatowym Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o  Kamiu Baczyńskim jako gimnazjum,
  • I miejsce drużynowo reprezancji szkolnej dziewcząt w Drużynowych Mistrzostwach Rejonu Gimnazjady w Badmintonie,
  • II miejsce drużynowo reprezentacji szkolnej chłopców w Drużynowych Mistrzostwach Rejonu Gimnazjady w Badmintonie,
  • Wyróżnione w konkursie organizowanym przez Wielkopolski Oddział Okręgowy PCK w ramach profilaktyki prozdrowotnej dla Magdaleny Matysiak,

międzygimnazjalne

  • II miejsce Juliany Ashaolu i Magdaleny Tadaszak w X Międzygimnazjalnym Konkursie Piosenki Angielskiej,
  • II miejsce drużynowo w Międzyszkolnych XXXVII Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym,
  • II miejsce indywidualnie w Międzyszkolnych XXXVII Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Tomka Matuszaka,
  • III miejsce indywidualnie w Międzyszkolnych XXXVII Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Piotra Sucheckiego,
  • II miejsce Piotra Sucheckiego w XII Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych,
  • IV miejsce Weroniki Anioł w XII Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych,
  • I miejsce Dominiki Muszyńskiej w Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim w Języku Angielskim,
  • II miejsce Anny Płóciennik w konkursie „Elektryczność wokół nas”,
  • II miejsce Wioletty Kałużnej w I Międzygimnazjalnym Konkursie Pięknego Czytania,
  • III miejsce Natalii Kaczmarek w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym "Przyłapani na czytaniu",
  • I miejsce Dziewcząt w Turnieju Piłki Siatkowej,
  • I miejce Pauli Kamińskiej w Konkursie Historycznym "Odnajdź przeszłość w obiektywie",
  • III miejsce Benjamina Machały w Konkursie Historycznym "Odnajdź przeszłość w obiektywie",
  • II miejsce Sylwii Działochy w VII Przeglądzie Piosenki Chrześcijańskiej,
  • I, II i III miejsce w Konkursie Plastycznym KOLOROWY SAMOCHODZIK : I miejsce Agata Paszkowiak z klasy, II miejsce - Weronika Anioł z klasy, III miejsce - Anna Płóciennik,

miejskie

  • II miejsce w konkursie"Ostrów - moje miasto" Olgi Nowackiej,
  • I miejsce w kategorii wiersz dowolny Wiktorii Kromolickiej w IV edycji Konkursu Poetyckiego im. Fryderyka Chopina,
  • Mistrzostwo Ostrowa w piłce siatkowej dziewcząt,
  • II miejsce Wioletty Kałużnej w konkursie "Ostrów Wielkopolski w poezji, fotografii i rysunku" -  recytacja,
  • Wyróżnienie dla Adrianny Rusek i Agaty Paszkowiak w konkursie "Ostrów Wielkopolski w poezji, fotografii i rysunku" - rysunek,
  • Wyróżnienie dla Natalii Kaczmarek w konkursie "Ostrów Wielkopolski w poezji, fotografii i rysunku" - fotografia,
  • Anna Wołowicz – SREBRNE JABŁKO (II miejsce) w "Poetyckich Listopadach 2013",
  • Marta Bohonos – NIEBIESKIE JABŁKO (III miejsce) w "Poetyckich Listopadach 2013",
  • Klaudia Michalska – WYRÓŻNIENIE w "Poetyckich Listopadach 2013",
  • II miejsce w  Turnieju Siatkówki Chłopców o Puchar Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim,
  • I miejsce w Drużynowych Zawodach Strzeleckich z broni pneumatycznej - wiatrówka dla młodzieży szkół gimnazjalnych miasta Ostrów Wielkopolski,
  • Mistrzostwo Ostrowa w Drużynowych Mistrzostwach Miasta w Tenisie Stołowym,
  • I miejsce w konkursie plastycznym: Opracowanie projektu 2 maskotek Ekopyrka i Ekolożki zajęła Ania Siwik,
  • II miejsce Ania Płóciennik i Iza Dyczak z klasy,
  • II miejsce w Finale Konkursu „Eko Pyrek" dla G 1

szkolne

  • I miejsce w IX Olimpiadzie Matematycznej - etap szkolny - Katarzyna Juszczak,
  • 3a wygrała w Mistrzostwach Gimnazjum nr 1 w Piłce Ręcznej,
  • I miejsce Mikołaja Hirsy w Mistrzostwach Szkoły w Pływaniu,
  • II miejsce Błażeja Maciejewskiego w Mistrzostwach Szkoły w Pływaniu, 
  • III miejsce Marcina Bieli w  Mistrzostwach Szkoły w Pływaniu,
  • I miejsce Adrianny Russek w Mistrzostwach Szkoły w Pływaniu,
  • II miejsce Maria Nowackaw Mistrzostwach Szkoły w Pływaniu ,
  • III miejsce Maja Nitzkew Mistrzostwach Szkoły w Pływaniu,
  • I miejsce w Etapie Szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Piotra Sucheckiego,
  • II miejsce Anny Płóciennik w Etapie Szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego,
  • I miejsce Moniki Rosady w Mistrzostwach Szkoły w Tenisie Stołowym,
  • II miejsce Natalii Bieli w Mistrzostwach Szkoły w Tenisie Stołowym,
  • III miejsce Magdy Kubisiak w Mistrzostwach Szkoły w Tenisie Stołowym,
  • I miejsce Mikołaja Kiernikowskiego  w Mistrzostwach Szkoły w Tenisie Stołowym,
  • II miejsce Rafała Myćka w Mistrzostwach Szkoły w Tenisie Stołowym,
  • III miejsce Błażeja Maciejewskiego  w Mistrzostwach Szkoły w Tenisie Stołowym,
  • III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym - etap szkolny - Maciej Pakuła,

 

 

  •  Natalia Kaczmarek miała swoją wystawę w GALERII 33,

 

 

 

 

 

 

 

2012/2013

 

  • LAUREAT w Wojewódzkim Konkursie Historycznym, Hubert Janiak - IIIc,
  • FINALISTA w Wojewódzkim Konkursie Historycznym, Piotr Suchecki - IIc,

 

 

  • Stypendium im. Jana Pawła II Miasta Ostrowa Wielkopolskiego na II półrocze roku szkolnego 2012/ 2013 otrzymali uczniowie:       Anna Płóciennik, Agnieszka Wenderska,  Anna Wołowicz, Maria Kozan,  Julia Jamińska, Maksym Gmur, Zofia Madeyska, Hubert Janiak, Anita Pastuszak, Piotr Michalak,

 

 

  • Wojewódzkiego Konkursu Historycznego - etap rejonowy - zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego: Hubert Janiak klasa 3c, Piotr Suchecki klasa 2c.

 

 

  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych,
  • I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Badmintonie,
  • I miejsce Ewy Szymczak w 11 edycji POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO „Walentynkowy wiersz miłosny”,
  •  III miejsca  Anny  Wołowicz  w 11 edycji POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO „Walentynkowy wiersz miłosny”,
  • I miejsce w recytacji wiersza Marka Mularczyka w VII Powiatowym Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o K. K. Baczyńskim,
  • II miejsce w indywidualnej formie plastycznej Pauliny Dębdkiej w VII Powiatowym Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o K. K. Baczyńskim,
  • III miejsce Piotra Sucheckiego w konkursie dla uczniów gimnazjów powiatu ostrowskiego – „Jak działa moja gmina”,
  • wyróżnienie w konkursie na plakat promujący obchody DNIA ZIEMI zorganizowany przez Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie - Mikołaj Kasprzak 3E,

 

 

  • I miejsce dziewcząt w Finale Rejonu Kaliskiego w Badmintonie - drużynowo w ramach Gimnazjady 2012/13,
  • III miejsce chłopców w Finale Rejonu Kaliskiego w Badmintonie - drużynowo w ramach Gimnazjady 2012/13,
  • Brązowy medal dziewcząt w finałach GIMNAZJADY wywalczyły: Zuzanna Wojtyczka, Klaudia Grzesiak i Marta Bohonos,

 

 

  • I miejsce Klaudii Grzesiak w kategorii I i II klas w tegorocznej edycji ATROM Małej Ligi Badmintona,

 

 

  • Mistrzostwo Miasta w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców,
  • Wicemistrzostwo Miasta w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt,
  • III miejsce w finale konkursu " Eko Pyrek",
  • I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki pod hasłem "Piosenki Agnieszki Osieckiej" Jagody Junak z klasy 3 a,
  • Srebrne jabłko w konkursie „Poetyckie Listopady” Igora Żulickiego z klasy 3 d,
  • Niebieskie jabłko w konkursie "Poetyckie Listopady" Marii Kozan z klasy 3c,
  • Zwycięstwo  Piotra Sucheckiego w konkursie „Ludwik Pasteur- życie i praca”,
  • I  nagroda dla  Igora Żulickiego w Konkursie poetyckim w IV Liceum Ogólnokształcącym,
  • II nagroda dla Angeliki Janas w Konkursie poetyckim w IV Liceum Ogólnokształcącym,
  • III miejsce Zofii Madeyskiej w Międzygimnazjalnym Konkursie o Krajach Anglojęzycznych,
  • Mistrzynie ortografii w Międzygimnazjalnym Konkursie Ortograficznym „Mistrz Ortografii,
  • Laureatka, Jagoda Junak w Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim w języku angielskim,
  • II i IV miejsce w XV Miejskim Finale Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu" , Klaudii Michaleskiej   i  Anny Płóciennik,

 

 

  • IV miejsce w Przeglądzie Piosenki Chrześcijańskiej w Przygodzicach 2012,

 

 

  • Szkolny konkurs literacki zorganizowany przez bibliotekę pt. "Gwiezdna przygoda" - lista nagrodzonych:
    I miejsce – Julia Jamińska 3 a
    II miejsce – Natalia Nowak 2 c
    III miejsce – Zofia Madeyska 3 c

    Wyróżnienia: Marta Bohonos 1 b, Magdalena Kubisiak 2 d, Angelika Muczek 3e,

  • Wojewódzki Konkurs Historyczny - etap szkolny wygrali: Hubert Janiak - ucz.kl.3c, Wojciech Kempiński - ucz. kl.2c,Piotr Michalak - ucz. kl.3a, Piotr Suchecki - ucz.kl.2c, Jakub Schwarz - ucz.3a,
  • Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego - etap szkolny wygrali: Zosia Madeyska 3c, Ania Wołowicz 2d, Angelika Janas 3e, Maksym Gmur 3a, Julia Jamińska 3a oraz Piotrek Michalak 3a,
  • Wojewódzki Konkurs Matematyczny - etap szkolny wygrał: uczeń klasy 3c – Piotr Frąszczak,
  • Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego - etap szkolny wygrali: Zofia Madeyska- ucz.kl.3c, Michalak Piotr - ucz. kl.3a, Frąszczak Piotr - ucz. kl.3c,
  • I miejsce dla Marka Mularczyk kl 3 d,  w Szkolnym Konkursie Recytatorskim
    II miejsce dla Julii Jamińskiej 3 a, w Szkolnym Konkursie Recytatorskim
    III miejsce Olgi Nowackiej 1c, w Szkolnym Konkursie Recytatorskim.

 

 

 

2011/2012

 

 

  • MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BADMINTONA W DANII
    I miejsce – Klaudia Zagajewska,

 

 

  • Wyróżnienie w XXV Ogólnopolskim Konkursie Literackim organizowanym przez Klub „Rytm” z Będzina otrzymała uczennica klasy trzeciej, Natalia Kobzda za opowiadanie „Dzień Świra 2i ½”,

 

 

  • WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO - finalistka – Zofia Madeyska I miejsce w etapie szkolnym - Angelika Janas,
  • Laureatami Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym zostali: Piotr Suchecki i Martyna Smędzik,

 

 

  • MISTRZOSTWA POWIATU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
    I miejsce – Mateusz Świtała,
  • INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POWIATU W LEKKOATLETYCE
    III miejsce – Dawid Pietrzak,

 

 

  • XIV MIEJSKO - GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY ,, Mistrz ortografii” - laureatka - Zofia Madeyska,
  • KONKURS MIEJSKI ,, Projekt bożonarodzeniowej kartki świątecznej”
    I miejsce – Anna Płóciennik,
  • KONKURS MIEJSKI ,, Projekt wielkanocnej kartki świątecznej”
    I miejsce – Aneta Szczepaniak,
  • XXVII WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI – eliminacje miejskie - laureatka – Jagoda Junak,

 

 

  • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ,, Alfred Nobel i jego nagrody”
    I miejsce - Iga Szymankiewicz,
  • MIEJSKI KONKURS ,, Młodzież zapobiega pożarom”
    II miejsce – Dominik Dadaniak,
  • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ,, Ekologia szansą na lepsze jutro”
    I miejsce – Julia Jamińska,
  • MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS MATEMATYCZNY - ,,Polubić Matematykę” – etap szkolny
    I miejsce – Hubert Więcław
    II miejsce – Piotr Frąszczak
    III miejsce – Michał Paszkowiak, Zofia Madeyska,
  • XI MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ
    II miejsce – Maja Gawłowska,
  • MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS
    ,, Kolędy sercem malowane, kolędy sercem wyśpiewane”
    I miejsce – Maja Gawłowska,
  • Miedzygimnazjalny Konkurs Języka Niemieckiego "Alles auf
    Deutsch" – do etapu rejonowego awansowali Michel Stenmans 3e, Monika
    Wanicka 3e, Szymon Jabłoński 3a,
  • „Europejski Dzień J. Obcych” w Gimnazjum nr 2 – reprezentacja naszego gimnazjumzajęła 3 miejsce,
  • Międzygimnazjalny Konkurs Leksykalno-Gramatyczny - do drugiego etapu
    awansowały A.Mamot 3b, Z.Madeyska 2c i A. Kwiatkowska 3b, która zajęła
    IV miejsce,

 

 

  •  WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O REGIONIE ,,Moja Wielkopolska”
    I miejsce – etap szkolny – Natalia Grajaszek,
  • WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY – etap szkolny
    I miejsce – Dominik Dadaniak
    II miejsce – Szymon Jabłoński,
  • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKU ANGIELSKIM
    II miejsce – Iga Szymankiewicz,
  • SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS I
    I miejsce – Aneta Szczepaniak
    II miejsce – Anna Płóciennik
    III miejsce – Tomasz Matuszak,
  • JESIENNE KRAJOBRAZY OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO W OBIEKTYWIE
    I miejsce – Izabela Dyczak
    II miejsce – Paulina Nowacka
    III miejsce – Bartosz Mróz,
  • SZKOLNY KONKURS LITERACKI ,, Mój maksymalnie zakręcony dzień”
    I miejsce – Natalia Kobzda
    II miejsce – Anna Wołowicz,
  • MULTIMEDIALNY KONKURS ,, Biblioteka dobre miejsce dla człowieka”
    I miejsce – Zofia Madeyska
    II miejsce – Alicja Wojtasz,
  • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI ,, Miłosz – słowem malowany”
    I miejsce – Jagoda Junak
    II miejsce – Maksym Gmur
    III miejsce – Julia Jamińska, Anna Wołowicz,