Innowacje

PIERWSZAKI W NASZEJ SZKOLE UCZĄ SIĘ JĘZYKA NIEMIECKIEGO

W ramach wprowadzonej innowacji uczniowie klasy 1a i 1b od września rozpoczęli swoją przygodę z językiem niemieckim. Dla wszystkich jest to język dodatkowy, a zajęcia odbywają się w każdej klasie raz w tygodniu. W trakcie prowadzonych zajęć, dzieci mają możliwość osłuchania się z nowym językiem w różnych sytuacjach życia codziennego, między innymi poprzez kierowanie do wszystkich bardzo prostych poleceń w toku różnych zabaw i ćwiczeń, poprzez piosenki, rymowanki czy wierszyki oraz materiały audiowizualne. Po pierwszych miesiącach można już zauważyć, że uczniowie radzą sobie doskonale, a nauka tego języka sprawia im dużo przyjemności. Wszyscy chętnie uczestniczą w zajęciach, biorą udział w zabawach językowych, wykonują różne ćwiczenia, pracują z tablicą interaktywną oraz z wielką chęcią prezentują swoje pierwsze, krótkie dialogi na forum. Życzymy zatem pierwszoklasistom wytrwałości w dalszych zmaganiach z językiem niemieckim!

Moja przygoda z językiem niemieckim

Znajomość języków obcych jest we współczesnym świecie konieczna. Zatem im wcześniej dzieci zaczną się uczyć, tym większa szansa, że nauka przyjdzie im naturalnie i z dużą łatwością przyswoją język obcy. Wszystkie dzieci rozpoczynają obowiązkowo już w przedszkolu naukę języka angielskiego. Uczą się go poprzez zabawę, ponieważ w swobodnej i radosnej atmosferze są z pewnością w stanie przyswoić bardzo dużo.
  W klasach I-III szkoły podstawowej uczniowie kontynuują naukę języka angielskiego.
Wprowadzona innowacja daje uczniom możliwość nauki równocześnie drugiego języka obcego. Jest ona skierowana do uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i realizowana będzie w formie zajęć języka niemieckiego. Dla wszystkich będzie to język dodatkowy, a zajęcia będą się odbywały w każdej klasie raz w tygodniu.

Szczegóły w załączonym poniżej pliku:

[pobierz] 0.1 MB innowacja-wczesnoszkolna-j

Technika po angielsku

Trochę brzmi to nietypowo, ale dlaczego nie? Przy okazji zabawy, tworzenia, konstruowania można też nauczyć się słówek z języka angielskiego. Można zapoznać się ze zwrotami potrzebnymi podczas wykonywania różnych czynności, czy używać typowych zwrotów służących do rozmowy. Ale przede wszystkim na tych zajęciach wszyscy się bawimy, co widać na zdjęciu :)

Innowacja w postaci tego typu zajęć została skierowana w tym roku do uczniów klas 4. Zajęcia rozpoczęły się w październiku i potrwają do maja.

[pobierz] 0.1 MB innowacja-pedagogiczna

Innowacja pedagogiczna

Autor innowacji: mgr Martyna Psikus
Tytuł innowacji: „Mój zawód – moja pasja”
Miejsce realizacji: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewarysta Estkowskiego
w Ostrowie Wielkopolskim
Planowany termin realizacji innowacji: 01.09.2017 r. – 30.06.2018 r.

Szczegóły w załączonym poniżej pliku:

[pobierz] 0.9 MB innowacja-pedagogiczna---cykl-spotkan

II miejsce dla naszego przedstawienia w

MINISPOTKANIACH TATRALNYCH 2016

15 kwietnia w MDK w Ostrowie Wielkopolskim miały miejsce MINISPOTKANIA TEATRALNE 2016. Nasze gimnazjum reperezentowałamiędzy innymi grupa uczniów przedstawiająca „Hӓnsel und Gretel” -  przedstawienie kostiumowe w języku niemieckim  za które otrzymaliśmy II miejsce.

„Hӓnsel und Gretel”
„Jaś i Małgosia” w wersji niemieckojęzycznej

Zakończyliśmy nasze występy w szkołach podstawowych. W ciągu kilku dni odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 1, 4, 5, 6, 9 i 13.
  Mieliśmy okazję przekonać się, że język niemiecki nie jest aż taki trudny i można się nim po prostu bawić!!!
Naszym młodszym kolegom i koleżankom dziękujemy za miłe przyjęcie. Mamy nadzieję, że nasze występy wszystkim się podobały.

Jaś i Małgosia po niemiecku

Któż nie zna baśni o Jasiu i Małgosi, któż potrafi oprzeć się wzruszeniu, czytając historię tragicznych losów dwojga młodych ludzi zmagających się z okrutną czarownicą?!Dziś pokażemy, że mądrość braci Grimm jest aktualna po dziś dzień. Zapraszamy na przedstawienie „Jaś i Małgosia” w wersji niemieckojęzycznej … Tymi słowami rozpoczęliśmy nasz pierwszy w tym roku szkolnym występ, tym razem w Szkole Podstawowej nr 6. 15 lutego grupa aktorów z naszej szkoły wybrała się do zaprzyjaźnionej szkoły, aby zaprezentować swoim młodszym kolegom i koleżankom efekt kilkumiesięcznej pracy, czyli przedstawienie „Hӓnsel und Gretel”. Młodzi aktorzy wcielając się w swoje role pokazali nie tylko swój talent aktorski, ale również doskonałą znajomość języka niemieckiego. Reakcja publiczności, to dla nas najlepszy dowód, że przedstawienie wszystkim się podobało! Przed nami kolejne występy, mamy nadzieję, … że równie udane.