Biblioteka szkolna
Rok szkolny 2017/2018
Godziny pracy biblioteki szkolnej:
Pon. 10.00 - 16.00
Wt. 8.00 - 14.00
Śr. 8.00 - 14.00
Czw. 8.00 - 14.00
Pt. 8.00 - 14.00
Szkolny Klub Książki - spotkania w czytelni "Chatka Puchatka" co drugi czwartek od godz. 14.15-15.00
Nauczyciel bibliotekarz w roku szkolnym 2017/2018 - Marzena Ciupka
Coś z kącika dla młodego czytelnika
Oto najnowsza oferta naszej Biblioteki dla uczniów klas pierwszych i czwartych.
Baśnie, opowieści pełne humoru, książki z odrobiną dreszczyku, zagadkowych historii oraz emocjonujących przygód - czekają na najmłodszych czytelników. Warto odwiedzić Bibliotekę i wybrać książkę dla siebie. Nie zwlekajcie, przecież zbliżają się ferie zimowe, a zatem okazja żeby poczytać i miło spędzić wolny czas.
Zapraszamy :)
LITERACKIE SPOTKANIE W KLASIE 2b
28 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 klasa gimnazjalna gościła panią dr Bognę Skrzypczak-Walkowiak. Spotkanie przeprowadzono w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Uczniowie klasy 2b poznali nauczycielkę języka polskiego jako autorkę artykułów krytycznych o literaturze, recenzji książek i wreszcie własnej publikacji Pani Kant i madame Hyde. Opowieść o kobietach, miłości i filozofii.
Pani Bogna rozmawiała z uczniami o ich preferencjach czytelniczych, z pasją mówiła o własnych doświadczeniach w tym zakresie. Prezentowała również książki swoich uczniów i przyjaciół. Uczniowie kierowali do gościa ciekawe pytania. Dowiedzieli się, w jaki sposób pracuje nad tekstami, skąd czerpie pomysły, jak wygląda strona wydawnicza, czy późniejsze spotkania autorskie i relacje z czytelnikami. Nietypowa lekcja języka polskiego przepojona duchem literatury, filozofii, ciekawa językowo to dobrze spożytkowany czas. Dziękujemy pani Bognie Skrzypczak-Walkowiak.
Wystawa prac plastycznych w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży
Na wystawie znalazły się prace plastyczne naszych uczniów, wykonane w ramach konkursu "Portret bohatera literackiego". Inspiracją dla uczestników były ich ulubione książki oraz literatura zakupiona w celu promowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w związku z realizacją w naszej szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Wizyta naszej młodzieży w Książnicy Pedagogicznej
Uczniowie kl. 3C, 7D i 2C zapoznali się z funkcjonowaniem Biblioteki Pedagogicznej i jej księgozbiorem. Największą atrakcją było zwiedzanie magazynów z książkami i czasopismami, do których czytelnicy nie mają wstępu. Dla większości uczniów była to pierwsza wizyta w bibliotece typu naukowego, mamy nadzieję, że na dalszych etapach kształcenia jeszcze do niej powrócą.
Święto Biblioteki 2017
Tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych odbywał się pod hasłem: Książka nas łączy. Przypomnijmy: celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, przedstawienie oferty biblioteki, integracja środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce oraz rozwijaniu zainteresować czytelniczych.
W ramach obchodów MMBS w naszej szkole odbyły się wystawy nowości zakupionych do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, konkurs literacki pod hasłem List do Biblioteki, konkursy plastyczne pt. Portret bohatera, Okładka ulubionej książki oraz Zakładka do książki. Kontynuowaliśmy też akcję Drugie życie książki i Kufer życzeń. Ważnym momentem było pasowanie na czytelnika naszych pierwszoklasistów, którzy mogą teraz samodzielnie odwiedzać bibliotekę i wypożyczać książki.
30 października nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów:
Konkurs literacki – I miejsce Magdalena Woźniak kl. 2a, II miejsce Karolina Wojtczak kl. 7d, III miejsce Anna Suchecka kl. 3c.
Wyróżnienie - Maksymilian Śmiechowski kl. 4b.
Konkurs plastyczny Portret Bohatera – trzy I miejsca równorzędne: Magdalena Woźniak kl. 2a, Marcelina Durdyn kl. 2b, Zuzanna Lizakowska kl. 2b.
Wyróżnienia – Klaudia Przepióra kl. 2a, Kamil Deresiński kl. 2d, Julia Świtała kl. 7d, Matteo Corvi kl. 7e.
Konkurs plastyczny Okładka ulubionej książki – I miejsce Marika Mazur kl. 4a, wyróżnienie – Kinga Konowalska kl. 4b.
Konkurs plastyczny Zakładka do książki – I miejsce Kamil Całka kl. 4b, wyróżnienie - Julia Młynarczyk kl. 4a.
Uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej na czytelników biblioteki szkolnej
W dniu 24 października w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej.
Uroczystość poprzedziło obejrzenie wystawy książek dla najmłodszych pt. „Bajkolandia”. Dzieci wysłuchały także rad pani bibliotekarki ,które miały na celu propagowanie czytelnictwa i wpojenia szacunku do książek wśród najmłodszych. Następnie nastąpiło uroczyste pasowanie każdego z uczniów na czytelnika biblioteki szkolnej.
Każdy z pierwszaków otrzymał w prezencie zakładkę do książki i wypożyczył po raz pierwszy samodzielnie książki do domu.
Bajkolandia zaprasza
"Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" - mówiła noblistka Wisława Szymborska, dlatego zapraszamy najmłodszych czytelników do naszej Biblioteki. Każde dziecko z pewnością znajdzie dla siebie coś ciekawego do przeczytania, by miło spędzić czas i świetnie się bawić w długie jesienne popołudnia :)
Szkolny Klub Książki
Od października wznawia swoją działalność Szkolny Klub Książki. Spotkania odbywają się w czwartki (co dwa tygodnie) od godz. 14.15 – 15.00 w czytelni „Chatka Puchatka”. Tematyka zajęć wykracza poza ramy obowiązujące na lekcjach, dlatego spotkania SKK stają się świetną okazją do poszerzania wiedzy i doświadczenia w obcowaniu z książką. Pamiętajmy, że literatura nie zna granic, więc każdy może czerpać z niej jak najwięcej dla siebie, wystarczy tylko chcieć. Zapraszamy!
Bestsellery naszej Biblioteki
Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów oraz rodziców do odwiedzenia wystawy nowych książek. Nowości zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwa Edukacji Narodowej, zgodnie z preferencjami czytelniczymi młodzieży. Prawdziwe bestsellery czekają na wypożyczenie, z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie :).
Archiwum Biblioteki G1
„Jak nie czytam, jak czytam”
Ta akcja - to zabawa w słusznej sprawie, której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Nadrzędnym celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, inicjowanie mody na czytanie oraz wywołanie rywalizacji poprzez przeciwstawienie czytającej młodzieży i nieczytających dorosłych.
Nasi uczniowie, wzorem ubiegłego roku, włączyli się do akcji i czytali wszyscy jednocześnie swoje książki w różnych miejscach szkoły, skandowali hasła o czytaniu, prezentowali własnoręcznie wykonane plansze z napisami promującymi czytelnictwo.
W ten sposób udało się połączyć piękne z pożytecznym i zabawa z książką stała się wyraźnym komunikatem skierowanym do tych, którzy jeszcze nie czytają nie zdając sobie sprawy ile tracą, ponieważ cytując sentencję słynnego pisarza Umberto Eco: „Kto czyta książki – żyje podwójnie”.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
To doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1955 roku. W Polsce ta impreza literacka przyjęła się od 2007 roku. Obecnie święto celebrowane jest na całym globie.
Szczególnie huczne obchody można zaobserwować w Katalonii, kiedy to 23 kwietnia przypada dzień patrona – św. Jerzego. Zgodnie z tradycją panie obdarowywane są wtedy czerwonymi różami (symbol krwi smoka, którego pokonał waleczny święty), a panowie od swoich wybranek otrzymują książki. Ten prezent to pomysł, na który na początku XX wieku wpadł słynny lokalny wydawca Vicente Clavel Andrés. Zwyczaj przetrwał do dziś i tak zrodził się Światowy Dzień Książki.
23 kwietnia to również symboliczna data dla literatury światowej w związku z datą śmierci lub narodzin wybitnych pisarzy m.in.: Williama Shakespeare’a, Maurice’a Druona, Halldóra Laxnessa czy Vladimira Nabokova.
Autor „Małego księcia” uważał, że „czytelnika nie można zniewalać, czytelnika się urzeka”. Dlatego pamiętajcie, że chociaż dzień 23 kwietnia już za nami, to święto się nie kończy, a w naszej Bibliotece czekają książki urzekające historiami, jakich jeszcze nie znacie...
Walentynkowy wiersz miłosny
14.02.2017
14 lutego w Bibliotece Publicznej został rozstrzygnięty 14. powiatowy konkurs literacki "Walentynkowy wiersz miłosny". Wśród tegorocznych laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Dagmara Jędrzejak, która w grupie młodzieży gimnazjalnej została wyróżniona za wiersz "Moja Walentynka - Miła Wspominka".
Gratulujemy Dagmarze i życzymy dalszych sukcesów!
Szkolny Klub Książki intryguje
17 stycznia czytelnia „Chatka Puchatka” po raz kolejny gościła uczestników Szkolnego Klubu Książki. Zajęcia prowadzone przez pana Tomasza Gruchota wzbudzają ciekawość, a zainteresowanie naszej młodzieży tym przedsięwzięciem rośnie. Tematyka zajęć wykracza poza ramy obowiązujące na lekcjach, dlatego spotkania SKK stają się świetną okazją do poszerzania wiedzy i doświadczenia w obcowaniu z książką. Pamiętajmy, że literatura nie zna granic, więc każdy może czerpać z niej jak najwięcej dla siebie, wystarczy tylko chcieć.
Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów dnia 10 czerwca 2016 roku o godzinie 10.00
...do wzięcia udziału w ogólnopolskim projekcie „Jak nie czytam, jak czytam”. Szczegóły akcji zawiera regulamin.
Oto projekt działań w naszej szkole:
Klasy pierwsze:
Przygotują transparenty lub tablice proponowanymi z napisami, które wylosują przedstawiciele klas:
• „Jasne, że czytam”
• „Czytać – nic prostszego”
• „Wszyscy czytelnicy łączcie się!”
• „Czytam, więc wiem”
• „Czytaj z nami”
• „Cukier krzepi, ale książka jeszcze lepiej”
• „Brakuje Ci słów – poczytaj”
• „Odpocznij – poczytaj sobie”
O godzinie 10.00 dnia 10 czerwca uczniowie z transparentami i ulubionymi książkami w ręku będą pikietować przed szkołą i na przystanku autobusowym przy szkole, jednocześnie czytając na głos każdy swoją książkę.
Wydarzenie będzie sfotografowane i sfilmowane.
Klasy drugie:
Przygotują na kolorowych paskach, brystolu tytuły swoich ulubionych książek. Paski zostaną umieszczone na frontach schodów wewnątrz budynku.
O godzinie 10.00 każdy uczeń usiądzie na schodku przy swoim tytule. Uczniowie będą czytali kolejno dowolne zdanie ze swojej książki, tworząc absurdalny tekst.
Wydarzenie zostanie sfotografowane i może być sfilmowane.
Klasy trzecie:
Przygotują transparent z hasłem głównym: „Jak nie czytam, jak czytam”
O godzinie 10.00 wyjdą na boisko z transparentem. Będą trzymali otwarte książki. Ustawią się tworząc żywe graffiti, np. napis ”czytamy” lub obraz otwartej książki. Przez kilka chwil będą czytali równocześnie półgłosem każdy swoją lekturę. Z okna na piętrze zostanie wykonane zdjęcie.
Wszystkie klasy:
Uczniowie wszystkich klas mogą wykonać nietypowe zdjęcie z książką, może być w przebraniu za postać
z lektury. Zdjęcia w formie elektronicznej należy dostarczyć do biblioteki.
Wychowawców klas proszę o dopilnowanie, aby uczniowie wykonali swoje zadania. Wszystkich nauczycieli zapraszamy do udziału w akcji.
Sprawozdanie z wydarzenia będzie przesłane drogą elektroniczną do organizatora akcji redakcji miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.
"Książka to najlepszy przyjaciel człowieka,
a biblioteka to świątynia jego myśli"
Nauczyciel bibliotekarz w roku szkolnym 2015/2016 - Magdalena Knappe
Biblioteka szkolna mieści się na parterze szkoły i jest ważnym centrum informacji. W jednym pomieszczeniu mieści się wypożyczalnia i czytelnia (kącik, w którym uczniowie i pracownicy szkoły mogą korzystać na miejscu z księgozbioru podręcznego) oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej.
BIBLIOTEKA SZKOLNA OFERUJE LITERATURĘ:
• obyczajową
• historyczną
• fantastyczną
• przygodową
• popularnonaukową dla dzieci i dorosłych
• baśnie, bajki, legendy
• poezję
• lektury
• księgozbiór dla nauczycieli: literatura pedagogiczna, psychologiczna, pozycje metodyczne
• wydawnictwa o tematyce regionalnej
• księgozbiór podręczny:
- encyklopedie ogólne i specjalne
- leksykony
- słowniki językowe i rzeczowe
- wydawnictwa albumowe
- atlasy
Czasopisma:
Młodzież i nauczyciele mogą korzystać z prenumerowanego czasopisma: „Młody technik”, „Wiedza i życie”, „Mówią wieki”, „Biblioteka w szkole”.
Czytelnia:
Z czytelni może korzystać każdy uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły i rodzice. W czytelni można korzystać ze wszystkich zbiorów bibliotecznych na miejscu – można zajrzeć do encyklopedii, przeczytać ciekawą książkę lub czasopismo, skorzystać z Internetu, a także odrobić pracę domową.
W BIBLIOTECE czytelnik znajdzie różnorodne źródła informacji, ciekawe książki, pomoc w wyszukiwaniu potrzebnych materiałów i w doborze literatury oraz ciszę i odpowiednią atmosferę do pracy.
Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej : Możliwość korzystania z komputerów w bibliotece i dostęp do Internetu ułatwiają zdobywanie wielu potrzebnych informacji i przygotowanie materiałów
W Bibliotece uczniowie mogą:
- współtworzyć gazetki okolicznościowe
- zachęcać do czytania pisząc krótkie recenzje przeczytanych książek i głosować na najlepsze książki – ranking najchętniej czytanych książek
- brać udział w akcji: Podziel się książką – własne książki udostępniają w bibliotece innym czytelnikom
- uczyć się
- miło spędzać czas
Regulamin Biblioteki Szkolnej:
Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać:
- wypożyczając do domu
- czytając lub przeglądając na miejscu (księgozbiór podręczny, czasopisma)
Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki na okres dwóch tygodni. Wykorzystane materiały powinny być natychmiast zwrócone do biblioteki, gdyż czekają na nie inni czytelnicy. Uczniowie przygotowujący się do olimpiad i konkursów mają prawo do wypożyczenia jednorazowo większej liczby książek. Prośbę czytelnika o zarezerwowanie książki uwzględnia się w kolejności zamówień.
Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić nauczycielowi.
AKTYW BIBLIOTECZNY
W naszej bibliotece w Gimnazjum działa Aktyw Biblioteczny. Należą do niego uczniowie, którzy interesują się książkami, czytelnictwem, praca biblioteki, wykazują chęć dobrowolnego uczestnictwa w jej działalności. Chętnie uczestniczą w przygotowaniach, konkursów, imprez i uroczystości bibliotecznych. Praca w aktywie wdraża uczniów do obowiązkowości, systematyczności i sumienności poprzez rozbudzenie poczucia współodpowiedzialności za właściwe funkcjonowanie biblioteki oraz promocję w środowisku szkolnym.
ZAKRES ZADAŃ AKTYWU BIBLIOTECZNEGO
· Poznawanie źródeł informacji o książkach
· Rozwijanie własnych zainteresowań, poprzez pogłębianie swej wiedzy na dany temat
· Rozwijanie umiejętności poszukiwanie wiadomości w różnych źródłach informacji
· Rozwijanie umiejętności korzystania z aparatu pomocniczego biblioteki szkolnej
Wykonywanie prostych prac biblioteczno-technicznych:
- segregowanie i układanie czasopism na regałach czytelni
- porządkowanie książek na regałach
· Pomoc młodszym kolegom w doborze książki
· Aktywny udział w organizowanych imprezach bibliotecznych promujących czytelnictwo i bibliotekę
szkolną
· Pomoc w wykonywaniu gazetek i wystawek okolicznościowych
· Dawanie swą właściwą postawą czytelnika przykładu koleżankom i kolegom
· Promowanie czytelnictwa i działalności biblioteki szkolnej.
Wiersze Marty
Marta Bohonos – to niezwykle utalentowana literacko uczennica naszego gimnazjum. Jej twórczość zyskała uznanie na wielu konkursach poetyckich, z których wracała z nagrodami. Wiersze Marty często były publikowane na łamach naszej gazetki szklonej "Głos Jedynki", a teraz zostały zebrane i wydane w postaci tomiku pt. "Moje wiersze i przemyślenia". Gratulujemy naszej Poetce i czekamy na kolejne publikacje.
PIĘKNE CZYTANIE
W dniu 5 marca odbył się II MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA, którego organizatorem była Biblioteka Szkolna Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej oraz Biblioteka Publiczna. W konkursie swoje umiejętności pięknego czytania zaprezentowali: Dawid Grzelakowski, Zofia Wojtkowska, Patrycja Tyrała i Maksym Mistewicz.
W konkursie fotograficznym PRZYŁAPANI NA CZYTANIU udział wzięły dwie uczennice: Kinga Fikus i Klaudia Bąk, których świetne fotografie można było podziwiać na wystawie prac konkursowych.
Uczestnikom obu konkursów należą się podziękowania za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły.
Miłosne rozdanie
10 lutego wręczono nagrody 12 edycji Konkursu na miłosny wiersz walentynkowy organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Ostrowie Wielkopolskim. W kategorii gimnazjum jury dostrzegło wiersze dwóch uczennic naszej szkoły. Weronika Anioł z klasy 3b została nagrodzona drugim miejscem, a Zuzanna Janicka z klasy 1d otrzymała wyróżnienie. Poeci zostali dodatkowo nagrodzeni występem znanej aktorki – p. Katarzyny Żak. Minikoncert poezji śpiewanej został ciepło przyjęty przez publiczność. Pani Kasia zachwyciła charyzmą, ciepłem i otwartością. Osobiście gratulowała młodym poetom podpisywała nagrody. Dołączamy się do gratulacji dla naszych uczennic!
WERONIKA ANIOŁ
Szkicownik
Na pustej kartce rysujesz kreskę
Ciągniesz ją przez nasze życie
Weronika Anioł
Ona owija nasze ręce
A my wpatrzeni w siebie
Nie zauważamy
Smutnych rysunków na poprzednich stronach
Zmartwionych ludzi na obrazkach
My widzimy tylko serca
Z których układamy wspólne życie
Kilka kresek w szkicowniku
Kilka łez na pustych stronach
Mimo to rysujesz dalej
Miłość tworzysz dookoła
ZUZANNA JANICKA
Burza miłości
Błyskawice.
Grzmoty.
Trzaski.
Ulewa.
Wszystko moknie.
Drzewa padają na ziemię niczym nieżywe.
Ludzie uciekają.
Burza szaleje.
Zimno.
Brzydko.
Smutno.
Szaro.
A my stoimy.
Razem.
Święto Biblioteki 2014
„Jedyne, co musisz wiedzieć, to gdzie jest biblioteka” - to cytat z Alberta Einsteina, który zainspirował naszych uczniów do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. 28 października podczas wszystkich przerw gościnne progi naszej szkolnej Biblioteki przekraczali starsi i młodsi uczniowie, by bawić się i brać udział w specjalnie przygotowanych różnych atrakcjach. Jedni rozwiązywali mini krzyżówki, inni łamali sobie głowy nad zawiłościami frazeologii oraz dopasowaniem odpowiedniego bohatera do utworu literackiego, a nawet wymyślali całkiem nowe zakończenia do przeczytanych wcześniej książek. Świąteczną atmosferę panującą tego dnia w Bibliotece dodatkowo umilały słodkie niespodzianki, którymi hojnie byli częstowani wszyscy uczestnicy zajęć czytelniczych:).
Drodzy uczniowie, nie zapominajcie o Bibliotece i odwiedzajcie ją jak najczęściej!
Biwak z książką w tle
11 czerwca na Stanicy harcerskiej odbył się biwak czytelniczy zorganizowany w ramach międzyszkolnego projektu bibliotek szkolnych „Czytaj - bądź trendy”, w którym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych (SP 1, SP 5, SP 7, SP 9, SP ZSSS) i gimnazjów (Gim. 1, Gim. 4, Gim. ZSSS) oraz harcerze (ze szczepu Szuwary i Wigry). Uczestnicy wzięli udział w spotkaniu z druhem Zbysławem Jeżewskim - autorem książek o tematyce harcerskiej, tworzyli identyfikatory czytelnicze, rozmawiali o swoich ulubionych książkach. Następnie wykonywali zakładki do książek z wykorzystaniem muliny i techniki decoupage, rozwiązywali literackie kalambury, a także uczyli się elementów tańców ludowych. Dużym zainteresowaniem cieszył się bieg patrolowy oraz gry i zabawy ruchowe. Nasz biwak czytelniczy zakończył się ogniskiem, podczas którego przy dźwiękach gitary uczestnicy wymieniali się wrażeniami z całego dnia umawiając się na kolejny taki biwak.
Wieczór poetycki
W czwartek 12 grudnia 2013 r. odbył się autorski „Wieczór poetycki” i mogliśmy się przenieść na chwil kilka do krainy poezji. Swoje wiersze zaprezentowały Klaudia Michalska, Anna Wołowicz i Marta Bohonos. Wszystkie trzy autorki są laureatkami tegorocznego konkursu „Poetyckie Listopady”. Zdobywając nagrody odniosły osobisty sukces i jednocześnie przyniosły zaszczyt naszej szkole. Nastrój tego wieczoru został podkreślony utworami muzycznymi w wykonaniu Izabeli Dyczak, Anny Wołowicz oraz Aleksandra Spitalniaka. Zachęcamy uczniów naszej szkoły do rozwijania swoich talentów i udziału w kolejnych spotkaniach literackich.