Archiwum - aktualności II okres 16/17


Kliknij tutaj
Kliknij tutaj

Wszystkim Uczniom i Rodzicom

życzymy 

wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Życzymy Wam,

żeby były pełne fantastycznych 

przeżyć i niezapomnianych wrażeń,

aby dały wytchnienie  po tych pracowitych miesiąch.

Naszym uczniom klas 3,

już absolwentom, życzymy przede wszystkim

dostania się do wybranych szkół, klas,

życzymy Wam spełnienia Waszych życiowych marzeń.

Trzymamy za Was kciuki.

( Szczegóły rozstrzygnięcia plebiscytu "NAJ" w zakładce SAMORZĄD UCZNIOWSKI)

 

 

 

AKADEMIA MEDIACJI SZKOLNEJ I RÓWIEŚNICZEJ

 

  W dniach od 25.06 – 30.06.2017 roku w Mostach gmina Kosakowo koło Gdyni odbyła się II letnia AKADEMIA MEDIACJI SZKOLNEJ I RÓWIEŚNICZEJ. W ramach projektu uczniowie naszej szkoły: Magdalena Walczak, Paulina Wczesna, Zuzanna Marciniak, Kamil Deresiński, Jakub Skoczyński i Bartosz Peisert odbyli szkolenie dla mediatorów rówieśniczych. W zajęciach brała udział młodzież z Wielkopolski i Pomorza, kadrę stanowili nauczyciele – trenerzy mediacji szkolnej i oświatowej Polskiego Centrum Mediacji oddział Trójmiasto. Po bardzo aktywnych zajęciach uczniowie mieli chwilę wytchnienia nad polskim morzem, a ostatniego dnia zwiedzaliśmy Gdańsk i Sopot. To był bardzo mile spędzony czas.

Drodzy Rodzice,
w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwa Edukacji Narodowej otrzymaliśmy na zakup książek do biblioteki szkolnej kwotę w wysokości 15 tys. zł.
W wyniku tego zostaną podjęte w naszej szkole działania rozbudzające zainteresowania młodych ludzi czytaniem. Informując o tym, pragniemy zachęcić Państwa do uświadomienia dzieciom i młodzieży korzyści i satysfakcji wynikających z czytania. Pierwszy kontakt dziecka z książką ma miejsce w domu rodzinnym. Dlatego też rola Rodziców w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych młodego człowieka jest niezbędna i nieoceniona.
Zgodnie z badaniami naukowymi, wiemy, że czytanie:
 pobudza wyobraźnię,
 rozwija umysł i język dziecka,
 poszerza zasób słów,
 poprawia koncentrację,
 wzmacnia rozwój emocjonalny dziecka,
 przeciwdziała podatności na manipulację, a tym samym buduje poczucie własnej wartości,
 poszerza horyzonty myślowe,
 niweluje stres,
 kształtuje wartości moralno – etyczne, patriotyczne.
Wspomagając działania Rodziców, szkoła również promuje czytelnictwo. Zależy nam na tym, by czytanie stało się nawykiem także w codziennym życiu. Mamy nadzieję, że dzięki temu uczniowie staną się mądrymi, wykształconymi oraz empatycznymi ludźmi.
Pamiętajmy, że książka może stać się prawdziwym przyjacielem dziecka.
Dyrekcja i nauczyciele Gimnazjum nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2

 

 

 

 I Ostrowski Tydzień Trzeźwości "Alternatywy" 

 

   W ramach realizacji programu profilaktyki nasza szkoła włączyła się w II Ostrowski Tydzień Trzeźwości "Alternatywy" skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego.

  Młodzież mogła wykazać się swoimi talentami podczas Konkursu Młodych Talentów zorganizowanym w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim - uczennica Weronika Rybachuk wyśpiewała I miejsce w konkursie, natomiast sportowcy wykazali się szybkością i sprawnością fizyczną w biegu sztafetowym, który odbył się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Piaski - Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. Nad rywalizacją w duchu fair play czuwał sędzia - Pan Henryk Gałęski. Ostatniego dnia młodzież zgromadziła się na Głównym Rynku w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie czekała na nich zabawa w rytmach zumby prowadzona przez niezastąpioną Panią Izabelę Kuszę oraz pokazy klas mundurowych z Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach. Policjanci zaprezentowali także radiowóz policyjny oraz sprzęt PZ wykorzystywany m.in. podczas zabezpieczeń meczów. Tego dnia nie zabrakło w Ostrowie Wielkopolskim również sierżanta Pyrka,  maskotki wielkopolskiej Policji, który nie tylko zadbał o bezpieczeństwo ale również doskonale się bawił z ostrowską młodzieżą.

 

 

 

WYCIECZKA W KARKONOSZE


  Klasa 1d wybrała się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Karpacza i Szklarskiej Poręby.
Oto krótka relacja z wycieczki:
  Dzień pierwszy 12. czerwca- wspinaliśmy się na górę Chojnik (627m n.p.m.), gdzie mogliśmy podziwiać zamek i piękne okoliczności przyrody. Zamek otoczony lasem jest trudny do zdobycia, ale nam się to udało :)
  Po przyjeździe do Karpacza zwiedziliśmy zaporę wodną na Łomnicy, odwiedziliśmy też Muzeum Ziemi. Mieliśmy tam możliwość kupienia pamiątek w postaci biżuterii i figurek z różnych, ciekawych kamieni szlachetnych.
  Dzień drugi 13. czerwca - pod czujnym okiem pani przewodnik podążyliśmy niebieskim szlakiem do schroniska górskiego Strzecha akademicka oraz Samotnia. Piękne widoki i dobra pogoda wprawiły nas w dobry nastrój, choć było dość ciężko, bolały nogi i momentami brakowało sił. Mieliśmy okazję zobaczyć Świątynię Wang i wysłuchać ciekawej historii jej powstania.
Dzień trzeci 14. czerwca - dotarliśmy do wodospadów Szklarki i Kamieńczyka, które zrobiły na nas ogromne wrażenie.
  Nasze zdjęcia będą świetną pamiątką, jednak nie odzwierciedlają tych pięknych widoków na żywo.
Wycieczka była dla naszej klasy świetną lekcją integracji, zrozumienia i wzajemnej pomocy. Już z niecierpliwością czekamy na kolejną w drugiej klasie...

 

 

 

 

  Dnia 12 czerwca 2017r. w naszej szkole gościły przedszkolaki z Przedszkola nr 7 ,, Bratek”. Grupę 36 pięciolatków zaprosili uczniowie klasy 3a, którzy przygotowali dla nich moc atrakcji. Był tor przeszkód, kręgle, układanie puzzli, labirynty, rzuty do celu i inne zabawy. Uczniowie klasy 3 w ten sposób żegnali szkołę zarazem witając w naszej szkole przyszłych pierwszoklasistów. To był bardzo mile spędzony czas.

 

 

 

 

Warsztaty i konkurs foto


  Uczniowie klas pierwszych i drugich naszego gimnazjum po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach fotograficznych zorganizowanych i odbywających się w IV LO w Ostrowie Wlkp. Uczestnicy spotkania w IV LO zostali zaproszeni do wzięcia udziału w V edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Ostrów Wielkopolski i okolice w obiektywie”. Fotografie naszych uczniów zdobywały nagrody we wcześniejszych edycjach. Tym razem wyróżnienie za swoje zdjęcie otrzymała Weronika Drząkowska z klasy 1b. Gratulujemy!

 

 

 

Wycieczka w Pieniny


  W dniach 7-9 czerwca uczniowie klasy 1c uczestniczyli w wycieczce klasowej w Pieniny. 3 dni pobytu obfitowały w liczne atrakcje takie jak : spływ Dunajcem, wspinaczka na Sokolicę i Trzy Korony, spacer Wąwozem Homole, zjazd wyciągiem krzesełkowym, rajd rowerowy, wieczorne ognisko. Towarzyszyło nam słońce, cudowne widoki i nade wszystko dobry humor!

 

 

 

kliknij TUTAJ, żeby przejść do zakładki SAMORZĄD UCZNIOWSKI
kliknij TUTAJ, żeby przejść do zakładki SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Już prawie wakacje - Plebiscyt Naj

 

  To już prawie koniec roku. Jeszcze parę dni i zasłużony odpoczynek. Rada Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny wybrana, funkcje przydzielone. Ale, zostaje jeszcze jedna rzecz, o którą często pytacie, a mianowicie kto zwyciężył w poszczególnych kategoriach, w "Plebiscycie Naj". To zostanie naszą słodką tajemnicą jeszcze przez parę dni :).

 

Ci, którzy będą na rozdaniu świadectw klas 3 sami będą mogli zobaczyć, a resztę zapraszamy zaraz po uroczystości na stronę szkoły, na zakładkę SAMORZĄD UCZNIOWSKI, gdzie zamieścimy wyniki i zdjęcia z przyznania nagród w "Plebiscycie Naj 2016/2017". Zapraszamy.

 

 

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018 

 

  Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny 2017/2018 za nami. Wiemy już kto będzie przewodniczącą, z-cą itd, ale pamiętajcie, że pracować w samorządzie może każdy z Was. Jeżeli mmacie pomysły na to co mogłoby się dziać w naszej szkole w przyszłym mroku przyjdź na zebranie i zostań. Każdy mile widziany. Szczegółowe wyniki w zakładce Samorząd Uczniowski

 

 

 

Finał XXIV edycji Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

 

  W dniu 8 czerwca 2017 r. odbył się - w Żychlinie k/ Konina - finał XXIV edycji Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Nasze gimnazjum i powiat ostrowski reprezentował - zwycięzca etapu powiatowego - uczeń klasy 3c Szymon Skorwider. Gratulujemy.

Gorączka złota w naszej szkole

 

  Wolontariusze należący do szkolnego koła PCK jak co roku wzięli czynny udział w akcji ,,Gorączka złota''. Celem akcji jest zbiórka monet 1, 2, 5 groszowych, które będą przeznaczone na kolonie dla dzieci z Ostrowa Wielkopolskiego. Zbiórka monet trwała cały rok. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie przystąpili do akcji. Wszystkim osobom zaangażowanym w projekt serdecznie dziękuję.

 

 

Głos Jedynki


  Rok szkolny powoli dobiega końca, ale zanim udacie się na wypoczynek zajrzyjcie do szkolnej gazetki. Znajdziecie tam m.in. podpowiedź, co przeczytać podczas wakacji, co dobrego przygotować w kuchni lub co warto zobaczyć w najbliższej okolicy. Życzymy Wam cudownych, niezapomnianych, pełnych przygód oraz bezpiecznych letnich dni :-). (ten numer gazetki w zakładce GŁOS JEDYNKI - kliknij na tytuł lub na zdjęcie obok). Do zobaczenia we wrześniu!

Wyniki Konkursu Fotograficznego klas 3

 

  Głosowanie zostało zakończone i możemy już podać Wam wyniki konkursu. I miejsce zajęło zdjęcie Mariki Grzegorowskiej z klasy 3d. Zdjęcia wyróżnione (autorzy): Maks Przybylski kl.3d, Maks Hęćka kl.3d Mikołąj Karwacki kl. 3d, Nikolina Pawlicka kl. 3d, Wiktoria Pawlak kl. 3b, Kamil Witek kl. 3c, Patrycja Matuszak kl. 3a, Dawid Mech kl. 3d. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

II edycja konkursu "Język angielski w biznesie"

 

2 czerwca 2017r. w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyła się II edycja konkursu "Język angielski w biznesie". Konkurs miał na celu popularyzację języka angielskiego i sownictwa dotyczącego biznesu. Nasze gimnazjum reprezentował trójka naszych uczniów: Jagoda Basińska, Zuzanna Kwiecień i Kamil Koczorowski. Serdecznie gratulujemy.

 

 

 

Więcej zdjęć - kliknij tutaj
Więcej zdjęć - kliknij tutaj

„Jak nie czytam, jak czytam”

 

  Ta akcja - to zabawa w słusznej sprawie, której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Nadrzędnym celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, inicjowanie mody na czytanie oraz wywołanie rywalizacji poprzez przeciwstawienie czytającej młodzieży i nieczytających dorosłych.

  Nasi uczniowie, wzorem ubiegłego roku, włączyli się do akcji i czytali wszyscy jednocześnie swoje książki w różnych miejscach szkoły, skandowali hasła o czytaniu, prezentowali własnoręcznie wykonane plansze z napisami promującymi czytelnictwo.

  W ten sposób udało się połączyć piękne z pożytecznym i zabawa z książką stała się wyraźnym komunikatem skierowanym do tych, którzy jeszcze nie czytają nie zdając sobie sprawy ile tracą, ponieważ cytując sentencję słynnego pisarza Umberto Eco: „Kto czyta książki – żyje podwójnie”.

 

 

 

III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej dla szkół podstawowych

 

  We wtorek, 30 maja odbył się w naszej szkole konkurs piosenki angielskiej, w którym udział wzięli uczniowie z czterech ostrowskich szkół podstawowych. Jury, w składzie: p.Izabela Michalska, p.Danuta Wróbel oraz p.Sylwia Parzeńska, oceniało wykonania pod względem doboru repertuaru, umiejętności wokalnych oraz wrażenia artystycznego. Najlepszą okazała się (podobnie, jak w roku ubiegłym) Aleksandra Dura z SP11, która w niezwykle ujmujący sposób zaśpiewała znany przebój zespołu The Beatles pt."Yesterday". Drugie miejsce zajęła Maria Kupczyk z SP7, a trzecia na podium stanęła Gabriela Grzyb z SP Sióstr Salezjanek. Gratulujemy i już zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku!

 

 

Kliknij tutaj, żeby przejść do zakładki SPORT
Kliknij tutaj, żeby przejść do zakładki SPORT

To już po raz czwarty…!!!

 

  Na bieżni boiska Gimnazjum nr 1 odbył się IV Ostrowski Test Coopera wraz z towarzyszącym mu piknikiem, „Apetyt na Życie”.
  479 biegaczy wzięło udział w 12- minutowym biegu ciągłym ((Test Coopera)).
To o 18 osób mniej niż w roku ubiegłym, ale nie o kolejny rekord tu chodzi, lecz o popularyzację biegania, zdrowego stylu życia, a przede wszystkim promowanie transplantologii.
  Impreza organizowana przez Gimnazjum nr 1 we współpracy z Klubem Sportowym ICE MAT TEAM objęta była Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Beaty Klimek. Więcej informacji w zakładce SPORT (wyniki, sprawozdanie, zdjęcia...).

 

 

 

 

Etap powiatowy XXIV edycji Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

 

  W dniu 30 maja 2017 r. w Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się etap powiatowy XXIV edycji Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Nasze gimnazjum reprezentowali: uczniowie kl. 1d - Bartosz Peisert, Jakub Skoczyński, uczeń kl. 3c - Szymon Skorwider, uczeń kl. 3a Szymon Szukalski. uczeń kl. 1b - Franciszek Telega. Wielki sukces odnieśli: Szymon Skorwider, który zajął I miejsce i uzyskał prawo do udziiału w etapie finałowym, Franciszek Telega, który -po dogrywce - zajął 3 miejsce. Gratulujemy. Do konkursu przygotował i opiekę sprawował mgr Piotr Stasiak.

 

 

 

Czy to możliwe, żeby 2c chciała spędzić całą noc w szkole?

26-27.05.2017

  Odpowiadamy na pytanie: " nie tylko możliwe, ale tak właśnie było z 26 na 27 maja 2017r." Uczniowie  2c z opiekunkami: p. Martą  Grabską Górską i p. Izą Matczak Duży spędzili całą noc w Gimnazjum nr 1. Wyszli ze szkoły o godzinie 7 rano. Nietypowe spotkanie było czasem zabawy i luzu :). Poza oglądniem filmów na dużym ekranie uczniowie mieli okazję zjeść razem kolację, pokucharzyć w grupach i rozwiązać parę zadań w ramach podchodów nocnych w szkole. 

  O tym, że szkoła jest naszym drugim domem, słyszeliśmy już niejednokrotnie, a tym razem przekonaliśmy się o tym na własnej skórze :).

 

 

 

 

   Wyprawa do Łodzi

   25 maja 2017 roku klasa 2b z przemiłymi kolegami i koleżankami z klas 3a, 3d, 3c oraz 2d udała się ma jednodniową wycieczkę do Łodzi. Pod bacznym okiem pani dyrektor oraz pani Libery i pani Jędras mieliśmy możliwość uczestnictwa w komediowym przedstawieniu teatralnym pt. „Pomoc domowa” wystawianym w Teatrze Powszechnym. Poza tym zwiedziliśmy wystawę Guntera von Hagena Body Worlds, dzięki czemu znacznie poszerzyliśmy naszą wiedzę anatomiczną, bowiem wystawa odkrywa tajniki ludzkiego ciała.

 

 

 

 

Święto Patrona II Liceum Ogólnokształcącego im. W. Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim z udziałem naszej młodzieży


W czwartek 25.05.2017 uczniowie klasy 3a i 3d wzięli udział w Święcie Patrona II Liceum Ogólnokształcącego im. W. Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas uroczystości przedszkolaki wprowadziły nas w klimat folkloru a uczniowie Liceum przedstawili w własnej aranżacji fragmenty ,,Chłopów”. Całość imprezy zwieńczył poczęstunek w postaci pajdy wiejskiego chleba ze smalcem i ogórkiem i placek drożdżowy.

 

 

 „Niech każdy się dowie jak dbać o zdrowie”

  W ramach projektu z inicjatywy lokalnej „Niech każdy się dowie jak dbać o zdrowie” realizowanego w naszej szkole, odbyły się warsztaty kulinarne „Jedz smacznie – żyj zdrowo”. Nowo zakupiony sprzęt: robot wielofunkcyjny, mikser, gofrownica oraz maszynka gazowo-elektryczna znacznie wzbogacił wyposażenie naszej kuchni , a także pomógł w przygotowaniu kolorowych i zdrowych smakołyków.
  Takie zajęcia to świetna okazja do wspólnego spędzania wolnego czasu, a także do zdobycia wiedzy i umiejętności kulinarnych.

3 Maraton Uśmiechu

21.05.2017

  Dnia 21 maja 2017 roku uczniowie klas drugich i trzecich pomagali w organizacji 3 Maratonu Uśmiechu organizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim. Pod okiem Pań: Izabeli Matczak – Duży i Doroty Cieślak uczniowie mogli choć w minimalnym stopniu okazać serce osobom tak bardzo potrzebującym naszego wsparcia, uśmiechu i zainteresowania. Jesteśmy dumni z tego, że w takiej imprezie możemy uczestniczyć.

Uroczyste podsumowanie XII Edycji Muzealnego Konkursu Historycznego

 

  W sobotę 20 maja 2017 r. podczas ogólnopolskiej akcji „Nocy Muzeów” w ostrowskim ratuszu, miało miejsce uroczyste podsumowanie tegorocznej XII Edycji Muzealnego Konkursu Historycznego „Spacerem w przeszłość” o tytuł „Młodego regionalisty” pod hasłem „Ostrowskie Ateny”. Uczniowie naszego gimnazjum w składzie: Łukasz Szukalski, Jakub Kosmała, Angelika Mielcarek, Julia Dera, Zuzanna Pawłowska, Wiktoria Pawlak i Maria Śmigiel, biorący udział w tegorocznej XII edycji konkursu, nie mogli doczekać się ogłoszenia wyników, o to, kto zdobędzie w tym roku tytuł. Oczywiście wyniki zostały ogłoszone i możemy się pochwalić, że w tegorocznej XII edycji konkursu o tytuł „Młodego regionalisty” zdobyliśmy złotą odznakę, przyznawaną dla uczniów z ostrowskich szkół, którzy wykazali się dużą wiedzą i znajomością regionalnej historii naszego miasta i okolic. Serdecznie wam gratulujemy, bo jest za co, wykazaliście się chęcią i zaangażowaniem w przygotowanie i dowodem tego, jest przyznanie Wam przez jury, złotej odznaki o tytuł „Młodego regionalisty”. Teraz możecie śmiało o sobie mówić, że jesteście „młodymi regionalistami”.

 

 

 

Wycieczka klas pierwszych

 

  W dniach 15-17 maja klasy 1a i 1b wraz z wychowawczyniami, p. Beatą Kopij, p. Olgą Janicką i p. Izą Matczak, udały się na wycieczkę do Jury Krakowsko-Częstochowskiej, znanej jako Wyżyna Krakowsko-Częstochowska.
  Wyruszyliśmy w poniedziałek o godzinie 6 rano. Ok. 10:00 dotarliśmy do pierwszego przystanku na naszej trasie. Były to ruiny Zamku Olsztyn. Leży on na Szlaku Orlich Gniazd. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się dalszą drogę. Około południa dotarliśmy do Ogrodzieńca, drugiego Orlego Gniazda, który zwiedzaliśmy razem z przewodnikiem. Potem przeszliśmy do położonego niedaleko Grodu na Górze Birów. Po zwiedzaniu i podziwianiu autokar zabrał nas do Domu Wycieczkowego „Zosia”, w którym nocowaliśmy.
  Drugiego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy pieszo do zamku Ojców, ciesząc się słoneczną pogodą. Po zwiedzaniu Orlego Gniazda wspięliśmy się do Jaskini Ciemnej. Niestety przy schodzeniu złapało nas oberwanie chmury, przez co przemokliśmy do suchej nitki. Po dłuższym odpoczynku rozpoczęliśmy pieszą wędrówkę do Pieskowej Skały. Trasa miała 10km i po jej przejściu prawie wszyscy padali z nóg. Po drodze minęliśmy Maczugę Herkulesa – jeden z najsłynniejszych ostańców na Wyżynie. Piękny renesansowy zamek obejrzeliśmy z poziomu dziedzińca i tarasu widokowego. Następnie wróciliśmy do bazy, gdzie po obiadokolacji zebraliśmy się na ognisku. Piekliśmy kiełbaski i śpiewaliśmy piosenki do późna w nocy.
  Ostatni dzień rozpoczęliśmy od spakowania się i wykwaterowania. Następnie czekała nas stroma wspinaczka do Groty Łokietka. Po zwiedzaniu zeszliśmy niebieskim szlakiem do Bramy Krakowskiej, gdzie odpoczęliśmy. Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną, jednak zrobiliśmy przystanek w Mirowie, aby zobaczyć jeszcze dwa zamki na Szlaku Orlich Gniazd – Mirów i Bobolice. W drogę powrotną do Ostrowa wyruszyliśmy zmęczeni, lecz szczęśliwi i pełni wrażeń z bardzo udanej wycieczki.

 

 

 

Ostatnie spotkanie wolontariatu!


  16 maja odbyło się ostatnie, w tym roku spotkanie naszych wolontariuszy. Cały rok ciężkiej pracy za nimi jednak długo nie odpoczną, ponieważ w następnym roku szkolnym wracają do akcji. Za ten pracowity rok bardzo dziękują opiekunowie tego koła pani Lidia Pasiak, Marzena Pabiszczak oraz pani Anicie Szostak. Życzymy naszym wolontariuszom dalszego zapału do pomagania innym oraz zasłużonego wypoczynku.

 II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Karola Wojtyły

 

  Miło nam poinformować, że uczennica naszego gimnazjum Angelika Mielcarek zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Karola Wojtyły, zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim. Patronat Honorowy nad konkursem objął Pan Łukasz Mikołajczyk Senator Rzeczypospolitej Polskiej. Angelice serdecznie gratulujemy. Podkreślając bardzo wysoki poziom konkursu wyrazy uznania należą się także Weronice Machnik, Patrycji Wołowicz, Julii Derze oraz Monice Marczak, które również reprezentowały naszą szkołę. Wielkie brawa dla wszystkich dziewczyn za podjęcie wyzwania, jakim z pewnością jest recytacja niełatwej poezji naszego wielkiego rodaka Świętego Jana Pawła II.

 

 

 

KLIKNIJ TUTAJ, żeby przejść do zakładki WYCIECZKI
KLIKNIJ TUTAJ, żeby przejść do zakładki WYCIECZKI

Wycieczka do Trójmiasta


  W dniach 10-12.05.2017 uczniowie kl.2a i 3c (oraz koleżanka z kl.3a) z opiekunami udali się na wycieczkę szkolną do Trójmiasta. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Twierdzy Krzyżackiej w Malborku. Po zakwaterowaniu we Władysławowie udaliśmy się na majowy – zimowy spacer, podczas którego chętni mogli porzucać się śnieżkami!!!
  Drugi dzień powitał wszystkich pięknym słońcem i nieco wyższą temperaturą, dlatego po śniadaniu wszyscy z ochotą wyruszyliśmy do Gdańska. Mieliśmy tam możliwość zobaczyć jeden z najpiękniejszych i najnowocześniejszych stadionów w Europie- PGE Arena. Następnie udaliśmy się na Westerplatte, a dalej do centrum, gdzie zwiedziliśmy Główne Miasto, między innymi- Lwi Zamek, Ratusz Miejski, Kamieniczki Królewskie, Fontannę Neptuna, Dwór Artusa, a dalej Długie Pobrzeże- Port Gdański, średniowieczny dźwig portowy- Żuraw, Spichlerz Królewski oraz nastrojową Ulicę Mariacką z Bazyliką. Po powrocie do Władysławowa nie mogło oczywiście zabraknąć wieczornego spaceru nad brzegiem morza. Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy miłym spotkaniem wszystkich uczestników wycieczki przy muzyce i wspólnej zabawie.
  Trzeciego dnia wybraliśmy się do Sopotu, gdzie w pięknym słońcu spacerowaliśmy deptakiem ul. Bohaterów Monte Cassino, oglądając po drodze krzywy domek, a następnie udaliśmy się na Sopockie Molo. Około południa dotarliśmy do Gdyni, a naszym celem był Skwer Kościuszki oraz statek-muzeum Dar Pomorza.
  Po pysznym obiedzie i pamiątkowych zdjęciach udaliśmy się w drogę powrotną do Ostrowa Wlkp. Zmęczeni, ale i pełni wrażeń szczęśliwie dotarliśmy do domu ( więcej zdjęć w zakładce WCEICZKI i w GALERII).

 

 

 

XII Edycji Konkursu Muzealnego

 

  11 i 12 maja nasze Gimnazjum gościło uczestników XII Edycji Konkursu Muzealnego, którzy pod opieką opiekunów wędrowali po mieście by rozwiązywać kolejne zadanie konkursowe. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów. O tym, kto zdobył tytuł "Młodego Regionalisty" dowiemy się 20 maja o godz. 18.30 w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

 

 Mistrzostwa Miasta i Powiatu w Lekkiej Atletyce

10.05.2017

  W środę 10 maja 2017 roku kilkunastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Mistrzostwach Miasta i Powiatu w Lekkiej Atletyce, które odbywały się na terenie stadionu Klubu Sportowego STAL . Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca :
II m- bieg na 100 m- Marta Rauk
I m- 600 m- Klaudia Kupczyk
I m - skok w dal- Zuzanna Urban
II m-100 m- Robert Gaweł
II m- Sztafeta 4x100 m dz- Urban Zuzanna, Walczak Magdalena, Rauk Marta, Orczykowska Tamara. 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

Szczególne spotkanie

08.05.2017

  W poniedziałek 8 maja mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Pana Dariusza Peślę, członka Zespołu ds. likwidacji barier architektonicznych. Pan Peśla zapoznał uczniów naszej szkoły ze sposobami właściwej komunikacji z osobami z niesprawnościami narządów ruchu, z dysfunkcjami narządu słuchu oraz z dysfunkcjami narządu wzroku. W swoim wystąpieniu zwrócił także uwagę, że niepełnosprawność nie musi oznaczać bezradności, a dotknięte nią osoby, jeżeli żyją w przyjaznym otoczeniu, zwykle świetnie radzą sobie same. Młodzież otrzymała także materiały edukacyjne w formie ciekawie wydanych ulotek.

 

 

 

Święto Konstytucji 3 Maja

  03 maja 2017 r. obchodziliśmy 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie naszego gimnazjum niosący sztandar, wzięli udział w uroczystych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja w naszym mieście. Uroczyste obchody tegoż dnia, zapoczątkowała msza święta w Konkatedrze ostrowskiej pw. św. Stanisława Biskupa, następnie dalsza część obchodów przeniosła się pod pomnik kardynała Mieczysława Halki Ledóchowskiego, gdzie zebrane delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Święto Konstytucji 3 Maja, to moment bardzo radosny i doniosły, dlatego w tym dniu, wszyscy powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami i nie zapominać ile znaczyła w tamtym czasie dla naszego narodu uchwalona Konstytucja.

 

 

 

Oddanie hołdu pomordowanym w Winiarach

 

  30 kwietnia 2017 r. uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunem, biorąc udział w dorocznej mszy św., oddali hołd pomordowanym w Lesie Winiarskim Polakom z ziemi kaliskiej i ostrowskiej, którzy ponieśli śmierć z rąk hitlerowskich Niemiec. Z tej okazji modlący się pod obeliskiem zebrani: rodziny ofiar, przedstawiciele samorządów i organizacji kombatanckich, harcerze oraz uczniowie z ostrowskich i kaliskich szkół, upamiętnili pomordowane ofiary, składając kwiaty i zapalając znicze. Dlatego warto pamiętać, w szczególności przez młode pokolenie że już od 14 grudnia 1939 roku w Lesie Winiarskim rozpoczęły się pierwsze egzekucje Polaków przywiezionych z więzień w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim. Był to początek masowych egzekucji w Lesie Winiarskim, w którym do lutego 1940 r. rozstrzelano około 1 100 osób. W 1960 roku na miejscu jednej z egzekucji odsłonięto pomnik, przy którym od wielu lat odbywają się uroczyste msze polowe.

 

 

 

Srebrne Pasmo dla naszego chóru!!!

28.04.2017

  W piątek 28 kwietnia 2017r. w Auli Domu Katechetycznego Parafii p.w. św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim po raz kolejny odbył się Konkurs Chórów Regionu Południowej Wielkopolski Ogólnopolskiego Projektu Narodowego Forum Muzyki „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”.

Chóry oceniało jury w składzie: prof. dr hab. Jolanta Szybalska – Matczak, prof. dr hab. Katarzyna Sokołowska, mgr Małgorzata Sapiecha – Muzioł

  Nasz chór otrzymał „SREBRNE PASMO” w kategorii chórów szkół ponadpodstawowych. Gratulujemy sukcesu wszystkim chórzystom.

Uroczysta akademia upamiętniająca 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

27.04.2017

  27 kwietnia 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji została przygotowana uroczysta akademia, w której uczniowie naszej szkoły odegrali historyczną scenkę, przypominającą wszystkim zebranym tego dnia w auli, jak ważnym dla naszego kraju wydarzeniem historycznym, było uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Prawdziwa, żywa lekcja historii, w którą mogli wczuć się uczniowie, zarówno ci biorący udział w przedstawieniu jak i ci oglądający. Całość występu, uzupełniły również barwne stroje, w których zaprezentowali się nasi uczniowie, odgrywając swoje role w przedstawieniu. Dlatego nie zapominajmy o tym święcie i już za kilka dni, wywieśmy z tej okazji, wszyscy flagi, pokazując, że pamiętamy i pokazujemy w ten sposób nasze przywiązanie do historii i wartości narodowych.

 

 

 

XV MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

26.04.2017

  26 kwietnia 2017r. w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej odbył się finał XV Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W konkursie wzięli udział uczniowie z gimnazjów z Ostrowa Wielkopolskiego, Raszkowa i Lamek. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów: Zuzanna Marciniak (1c), Marta Rauk (2d), Maria Śmigiel (3b), Franciszek Telega (IB) i Szymon Skorwider (3c).
  Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z dwóch części: wiedza o kulturze, historii i życiu w Wielkiej Brytanii i wiedza o kulturze oraz historii i życiu w Stanach Zjednoczonych Ameryki.
  Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu zostali ex aequo Magdalena Jakubczyk i Szymon Strach z Publicznego Gimnazjum Sióstr Salezjanek im. św. Jana Bosko.
  Nasi uczniowie tym razem wrócili bez nagród, ale wykazali się dużą wiedzą i godnie reprezentowali Szkołę.

 

 

 

 

IV Powiatowy Turniej Gimnazjów

25.04.2017


  25 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Powiatowym Turnieju Gimnazjów, który odbył się w murach Zespołu Szkół Ekonomicznych. Celem Turnieju było m.in. upowszechnienie wśród młodzieży postaw edukacyjnych polegających na zdobywaniu i wykorzystywaniu wiedzy z zakresu przedmiotów matematyczno – przyrodniczych oraz sprawności fizycznej. Nasi uczniowie wywalczyli puchar dla Gimnazjum nr 1 za zajęcie II miejsca w rywalizacji szkół gimnazjalnych. Ponadto dwie drużyny okazały się najlepsze w poszczególnych konkursach. W Konkursie Języka Angielskiego laury zdobyli: Maria Śmigiel, Dawid Grzelakowski, Mateusz Rębacz, a w Konkursie Wiedzy O Świecie laureatami zostali: Jakub Kosmała, Jan Paprocki i Dawid Mech.
Wszystkim uczestnikom Turnieju serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23.04.2017

  To doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1955 roku. W Polsce ta impreza literacka przyjęła się od 2007 roku. Obecnie święto celebrowane jest na całym globie.

  Szczególnie huczne obchody można zaobserwować w Katalonii, kiedy to 23 kwietnia przypada dzień patrona – św. Jerzego. Zgodnie z tradycją panie obdarowywane są wtedy czerwonymi różami (symbol krwi smoka, którego pokonał waleczny święty), a panowie od swoich wybranek otrzymują książki. Ten prezent to pomysł, na który na początku XX wieku wpadł słynny lokalny wydawca Vicente Clavel Andrés. Zwyczaj przetrwał do dziś i tak zrodził się Światowy Dzień Książki.
  23 kwietnia to również symboliczna data dla literatury światowej w związku z datą śmierci lub narodzin wybitnych pisarzy m.in.: Williama Shakespeare’a, Maurice’a Druona, Halldóra Laxnessa czy Vladimira Nabokova.

 Autor „Małego księcia” uważał, że „czytelnika nie można zniewalać, czytelnika się urzeka”. Dlatego pamiętajcie, że chociaż dzień 23 kwietnia już za nami, to święto się nie kończy, a w naszej Bibliotece czekają książki urzekające historiami, jakich jeszcze nie znacie...

 

 

 

Ten film, o którym wspomnieliśmy już w relacji z naszej szkolnej wyprawy do Katalonii, to krótki reportaż produkcji Łukasza i Szymona. W pigułce możecie zobaczyć fragment wspomnień z pięknych miejsc położonych na Costa Brava. Zapraszamy.

 

 

 

Egzaminy gimnazjalne 2017

 

  Kochani uczniowie klas trzecich, za Wami ważny moment, egzamin gimnazjalny. Sprawdzał on zdobytą wiedzę i umiejętności opanowane przez Was w czasie nauki w gimnazjum. 

  Na egzaminie z wiedzy humanistycznej był blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie - na rozwiązanie było 60 minut. Po godzinnej przerwie uczniowie przystąpili do rozwiązywania bloku zadań z języka polskiego. Drugi dzień egzaminu gimnazjalnego 2017 upłynął uczniom pod znakiem nauk przyrodniczych i matematyki. Gimnazjaliści zmierzyli się z testem z biologii, geografii, chemii i fizyki, a po przerwie z matematyką. Ostatni, trzeci dzień to języki obce: język angielski i niemiecki.

Zgodnie z harmonogramem CKE wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017 w internecie pojawią się 16 czerwca.
  Nieoficjalnie można je sprawdzić na przykład tutaj: http://fakty.interia.pl/raporty/raport-egzamin-gimnazjalny-2017/arkusze

 

 

 

 ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO

12.04.2017


Dnia 12 kwietnia 2017 roku w ramach podsumowania programu „Żyj smacznie i zdrowo”, odbyło się wspólne gotowanie uczniów klasy II c, które miało na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych , ze szczególnym uwzględnieniem zasad zdrowego i świadomego żywienia oraz samodzielnego przyrządzania smacznych i zdrowych posiłków przez młodzież. Po przeprowadzonych przez nauczyciela zajęciach w oparciu o scenariusze programu „Żyj smacznie i zdrowo”, uczniowie klasy 2c- przystąpili do zajęć praktycznych, czyli do wspólnego gotowania. Klasa została podzielona na grupy, które wykonywały potrawy w/ g przepisów Winiary:
1 grupa - pełnoziarnista tortilla z kurczakiem i warzywami
2 grupa - owocowe risotto
3- grupa - włoska kanapka
4 grupa - bagietki z pastą jajeczną i szczypiorkiem
5 grupa - placuszki bananowo- kokosowe
6 grupa - brownie z kaszy jaglanej
Przygotowane przez uczniów różnorodne i wartościowe potrawy sprawiły przyjemność podczas wspólnej degustacji, uświadomiły, że wspólne gotowanie jest przyjemne, służy zdrowiu, dobremu samopoczuciu oraz sprzyja budowaniu dobrych relacji międzyludzkich.

 

 

Kliknij , żeby przejść do zakładki WYCIECZKI - więcej zdjęć
Kliknij , żeby przejść do zakładki WYCIECZKI - więcej zdjęć

 Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Barcelonie

02-06.-4.2017

  Nasza podróż do Barcelony rozpoczęła się o 2.30 rano. 2 kwietnia autobusem pojechaliśmy w stronę Poznania skąd mieliśmy samolot do stolicy Katalonii. Przywitało nas słońce i Pani Joanna, nasz przewodnik po Las Ramblas, bulwarze tętniącym życiem, po Bari Gotic z pięknymi wąskimi alejkami i historycznymi uliczkami. Byliśmy w Catedral de Barcelona oraz cudownym miejskim parku, gdzie można było pooddychać Barcelońską atmosferą. Nasz pierwszy dzień zakończył się zakwaterowaniem w hotelu położonym w uroczym miejscu w Calella i kolacją. Kolejne dni to kolejne wrażenia. Pani Joanna pokazywała nam: kościół Sagrada Familia, Casa Mila, Casa Batllo (falujące domy Gaudiego,) historyczny szpital oraz Park Guel. Słońce towarzyszyło nam także trzeciego dnia w ogrodzie botanicznym w Blanes oraz na plaży w Calella.
  Kolejnego dnia wybraliśmy się ponownie do centrum Barcelony, tym razem, żeby zobaczyć na własne oczy stadion Camp Nou, słynny stadion klubu piłkarskiego zwany przez miejscowych fanów "Barca". Montjuic to był kolejny punkt naszej wyprawy. Jest to miejskie wzgórze na które wjechaliśmy specjalną kolejką. Tam spędziliśmy czas w Poble Espanyol - Miasteczku Hiszpańskim ( zespół 117 konstrukcji zaprojektowanych na wzór budynków z różnych hiszpańskich miast w oryginalnych rozmiarach). Odwiedziliśmy także Museu Nacional d'Art de Catalunya mieszczące się wewnątrz pałacu Palacio National de Montjuic. Kompleks Lekkoatletyczny, wybudowany na Olimpiadę, która odbywała się w Barcelonie był naszym pożegnaniem z tym miastem, ponieważ ostatniego dnia, po wykwaterowaniu z hotelu jechaliśmy już w przeciwną stronę do Tossa de Mar, gdzie zwiedzaliśmy urokliwe, średniowieczne miasteczko. Chodziiśmy tam po wąskich uliczkach, spędziliśmy chwilę na dzikiej plaży, mieliśmy okazję przejść się murami obronnymi miasta i wspiąć się na starą latarnię morską.

  Przed powrotem do domu odwiedziliśmy jeszcze jedno piękne miejsce: Gironę - Casas de Onyar (przepiękne widokowo domy nad rzeką Onyar z kolorowymi fasadami), Pont Eiffel (most - dzieło Gustawa Eiffel‘a z 1876 r.). Naszą pięciodniową wyprawę zakończył spacer po Barri Vell (jednej z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii, gdzie większość z nas poddała się tutejszemu zwyczajowi . Na jednym z placów znajduje się niewielka figurka lwa, która trzyma się kamiennej kolumny. Nie można tu być i nie podtrzymać odwiecznej tradycji. .. całowania lwa w tyłeczek. Aby każdemu umożliwić spełnienie powinności (lew trzyma się kijka na wysokości 3m), zbudowane zostały specjalne schody. Na zdjęciach widać lekkie wahanie i niedowierzanie w oczach naszych uczniów. Chwilę później żegnaliśmy już Gironę, Katalonię, Hiszpanię, ale wspomnienia pozostaną. Więcej zdjęć można obejrzeć w zakładce WYCIECZKI, a za jakiś czas będzie zamieszczony film, który powstawał codziennie i w każdym miejscu, w którym dane nam było widzieć.

 

 

 

XV MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
  31 marca 2017r. w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do XV Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu z wiedzy o kulturze, historii i życiu w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Największą wiedzą z tego zakresu wykazali się:
1. TELEGA Franciszek IB
2. ŚMIGIEL Maria IIIB
3. SKORWIDER Szymon IIIC
4. RAUK Marta IID
5. MARCINIAK Zuzanna IC
Ci uczniowie będą reprezentować Szkołę podczas finału konkursu, który odbędzie się w 26 kwietnia 2017r, o godz. 12.oo w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, ul. Waryńskiego 29.

 

 

 

 

 

 Szkolne Rekolekcje Wielkopostne 27 - 29. 03.2017

 

  Zakończyliśmy Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku szkolnym naukę rekolekcyjną głosili Ks. Paweł Wczesny oraz Diakon Łukasz Urban. Było to ważnym przeżyciem duchowym dla uczniów naszego gimnazjum, którzy samodzielnie przygotowali stacje Drogi Krzyżowej, którą poszliśmy za Chrystusem w kolejnym dniu naszych rekolekcji. Warto podkreślić, że Liturgię Słowa Mszy Świętej sprawowanej na zakończenie tych szczególnych dni także przygotowali uczniowie. Dziękujemy naszej wspaniałej młodzieży za duże zaangażowanie się w przygotowanie i przebieg Szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych :). Jak zawsze można na Was liczyć. Brawo!

 

 

 

 

 

  23 marca 2017 w Forum Synagoga Odbyło się uroczyste spotkanie Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego ze Sportowcami, Trenerami i Działaczami Sportowymi. Spotkanie to wzbogaciły swoimi pięknymi glosami uczennice naszej szkoły - Żaklina Mazurkiewicz z klasy 2c i Veronika Rybachuk Z klasy 1a.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wycieczka do teatru na przedstawienie anglojęzyczne pt."Dracula"

21.03.2017


  Do tej pory byliśmy już na przedstawieniach: "Frankenstein", "The Canterville ghost" oraz "Oliver Twist". W miniony wtorek wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia, aby zobaczyć kolejne przedstawienie w języku angielskim - "Dracula". Scenariusz był oczywiście oparty na powieści Brama Stokera pod tym samym tytułem, jednak zawierał wiele odniesień do współczesnego świata, szczególnie w kontekście zmian zachodzących w środowisku naturalnym. Tytułowy bohater to nie tylko wampir, który pije ludzką krew, ale również uosobienie tego wszystkiego, co powoduje wyniszczenie naszej planety. Reżyser spektaklu zostawił nas z pytaniem, czy nie jest za późno, aby uratować Ziemię przed niszczycielskim działaniem człowieka?

 

 

  Pierwszy Dzień Wiosny 

21.03.2017

  Pierwszy Dzień Wiosny nasza szkoła spędzała tradycyjnie już "inaczej".  Wszystkie klasy walczyły o tytuł Klasy Wiosennej 2017.  Każdy zespół przygotowywał 3 przebrania wiosenne, brał udział w 3 konkurencjach: "jazda kocem bez trzymanki", "bieg w ping ponga na łyżce" i "rzut gazetą do celu" - technika dowolna :).

Po tych emocjonujących wydarzeniach obejrzeliśmy mecz siatkówki: nauczyciele - uczniowie, a na koniec biliśmy szkolny rekord w zumbie. Jak wspomnieliśmy, było inaczej, na wesoło i z przymrużeniem oka. Dodać należy, że tytuł "Klasy Wiosnennej 2017" zdobyła klasa 3d. Gratulujemy :). Więcej zdjęć - zakładka SAMORZĄD UCZNIOWSKI - strona internetowa szkoły.

Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska

18.03.2017

  W sobotę 18 marca 2017r. w  Klubie – Galeria Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się w ramach Projektu „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska” ogólnopolskie warsztaty chórmistrzowskie dla dyrygentów chórów szkolnych regionu Południowej Wielkopolski oraz Wielkopolski Północnej i Zachodniej. Warsztaty na temat: „Elementy techniki wokalnej w podziale wielogłosu” poprowadziła prof. dr hab. Elżbieta Wtorkowska. W warsztatach brał również udział zespół wyłoniony z naszego chóru szkolnego Po bardzo ciekawych ćwiczeniach nastąpiło omówienie prowadzonych zajęć. Chórzyści byli bardzo zadowoleni z zajęć, zyskali cenne wskazówki dotyczące emisji głosu oraz techniki wokalnej przygotowującej do wykonywania utworów wielogłosowych.

 

 

 

Więcej zdjęć w zakładce SPORT
Więcej zdjęć w zakładce SPORT

 Jakuszyce 2017

18.03.2017

  W miniony weekend tzn. w dniach 17- 18 marca 2017 roku, grupa 20 uczniów naszej szkoły pod opieką pani Emilii Kaźmierczak, pani Anity Szostak oraz pana Michała Marcinczaka, brała udział w wycieczce do Jakuszyc.
  Na świetnie przygotowanych trasach narciarskich, gdzie niespełna 2 tygodnie wcześniej podczas Biegu Piastów biegała Justyna Kowalczyk- nasi uczniowie pod opieką doświadczonego instruktora mogli zdobywać i doskonalić swoje umiejętności w zakresie narciarstwa biegowego. Uczyli się podstawowego kroku w stylu klasycznym, opanowywali technikę hamowania, która przydawała się w kilku ciekawych momentach trasy.
Mimo bardzo zmiennej aury (śnieg, deszcz ze śniegiem, deszcz, wiatr i ogólnie mokro...wszędzie) uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie na wymagających odpowiednich umiejętności, wytrzymałości i hartu ducha trasach biegowych- choć zdarzały się też upadki (czasem bolało...).
  Mimo ogromnego zmęczenia, uśmiech na twarzach nie opuszczał uczestników aż do końca wycieczki

 

 

 

 

 V Wielkopolski Konkurs Historyczny "Marszałek Józef Piłsudzki"

17.03.2017


 W dniu 17.03.2017 r. w Poznaniu odbył się finał V Wielkopolskiego Konkursu Historycznego "Marszałek Józef Piłsudski", w którym uczestniczyli uczniowie: Zuzanna Marciniak - klasa 1c, Szymon Skorwider - klasa 3c. Gratulujemy.

 

 

  Drzwi Otwarte 2017 

  II okres to czas, kiedy uczniowie i ich rodzice podejmują poważne decyzje dotyczące wyboru nowych szkół. W tym roku taki wybór będzie dotyczył obecnych klas I, III i VI. Od września 2017 nasze Gimnazjum nr 1 będzie Szkołą Podstawową nr 2. Wszyscy szukają szkoły, która będzie rozwijać ich talenty oraz zainteresowania, która najlepiej przygotuje ich do dalszych etapów kształcenia. Szkoły, w której każdy będzie się mógł czuć bezpiecznie i " u siebie". Wychodząc naprzeciw tym wyborom 4 i 11 marca "otworzyliśmy drzwi"  przed wszystkimi, którzy chcieli na własne oczy przekonać się jak pracujemy, jaką bazą dysponujemy, jacy jesteśmy. Była to okazja, żeby porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami, młodzieżą, ale też świetny czas do zabawy. Co widać na zdjęciach :).

Poszukiwacze skarbów - 28 lutego 2017 wszyscy miłośnicy przygody zmienii się w poszukiwaczy skarbów, odkrywców tajemnic naszej szkoły. O godzinie 17.00 grupy uczniów rozpoczęły wędrówkę przy świetle latarek w poszukiwaniu drogi do skrzyń ze skarbami. Wskazówki, które odnajdywali po drodze czasami sprawiały trudności, ale mimo to dzielnie wszyscy dotarli do końca podchodów. Nikt nie zabłądził, bo pomocą służyli uczniowie klas 1, 2 i 3 - wszyscy jak widać na zdjęcich, bardzo dobrze sie bawili. Dla przypomnienia I miejsce zdobyła grupa nr 2, II miejsce zdobyła grupa nr 3, III miejsce zajęła grupa nr 8, IV miejsce: grupa 5. Wszystkim uczestnikom, również tym z pozostałych grup: 1, 4, 6 i 7 gratulujemy dotarcia na metę i dziękujemy za przybycie i świetną zabawę.

 

 

PRZEDSZKOLAKI Z KOLEJNĄ WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE


„A w szkole na nas czeka rzecz nowa: OBOWIĄZEK.
I coraz mniej zabawek, i coraz więcej książek.
I choć może trudniejsze będą następne lata -
otworzy się przed nami ciekawa księga świata.”


  Za nami kolejne spotkania z przemiłymi gośćmi, czyli ……. sporą grupą ostrowskich przedszkolaków. Dzieci z wielkim entuzjazmem i ogromnym zainteresowaniem wzięły udział w różnych przygotowanych dla nich zajęciach. Tym razem były to warsztaty teatralne, ciekawe doświadczenia, zajęcia sportowe, integracyjne przy muzyce oraz fascynujące spotkania z historią. Oczywiście nie zabrakło w przerwie herbatki i pysznych ciasteczek. Dzielne przedszkolaki miały też okazję poznać swoich starszych kolegów, którzy wspólnie z nimi uczestniczyli w zajęciach. Zabawa była doskonała, co widać na załączonych zdjęciach. Już czekamy na następne odwiedziny…

 

 

 

 

 

Kliknij na zdjęcie, żeby bezpośrednio przejść do zakładki SAMORZĄD UCZNIOWSKI
Kliknij na zdjęcie, żeby bezpośrednio przejść do zakładki SAMORZĄD UCZNIOWSKI

2 BAL w Gimnazjum nr 1

21.02.2017

  2 Bal w G1 zakończył się sukcesem. Nie była to zwykła dyskoteka, ale poważna impreza karnawałowa. Na ten wieczór mała sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową przyozdobiona białymi i czarnymi balona.mi.  Uczniowie zamienili codzinne ubrania na suknie i garnitury. Foto i filmo relacja z tego przedsięwzięcia w zakładce SAMORZĄD UCZNIOWSKI. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowania i przebieg naszego balu.

 ”Azja” dla uczniów szkół gimnazjalnych

                                  20.02.2017

  20.02.2017r. w III LO w Ostrowie Wielkopolskim odbył się VI Powiatowy Konkurs Geograficzny pod hasłem :”Azja” dla uczniów szkół gimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 42 uczniów z powiatu ostrowskiego. Najlepszym geografem okazał się uczeń naszej szkoły Jakub Kosmała zajmując I miejsce w konkursie wiedzy o Azji. Świetnie wypadli też pozostali nasi uczestnicy, Marta Rauk z 2d i Szymon Skorwider z 3c zdobyli wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Walentynkowy wiersz miłosny

14.02.2017

  14 lutego w Bibliotece Publicznej został rozstrzygnięty 14. powiatowy konkurs literacki "Walentynkowy wiersz miłosny". Wśród tegorocznych laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Dagmara Jędrzejak, która w grupie młodzieży gimnazjalnej została wyróżniona za wiersz "Moja Walentynka - Miła Wspominka".
Gratulujemy Dagmarze i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

Kliknij tutaj, żeby przejść do zakładki SU
Kliknij tutaj, żeby przejść do zakładki SU

Walentynki w G1   

                                                                                         14.02.2017

   Walentynki (ang. Valentine's Day) – to święto zakochanych, które przypada na 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego. W tym dniu wysyłamy listy do osób, które lubimy, kochamy...

   Na parterze stała "Skrzynka Walentynkowa", gdzie mogliście wrzucać swoje wiadomości do kogoś, kogo ... kochacie, lubicie, do kogoś komu chcieliście poprawić humor. Po długiej przerwie poczta została dostarczona do adresatóww.

   Na długiej przerwie odbył się także KONKURS WALENTYNKOWY. Przedstawiciele klas zmierzyli się z testem, który nie był łatwy, a dotyczył właśnie dzisiejszego dnia. Zwycięska klasa dostała słodki upominek. Najlepiej test rozwiązała klasa 2a. Serdecznie gratulujemy!

   Na dwóch przerwach wszyscy chętni mogli skorzystać z WALENTYNKOWEJ FOTOBUDKI - efekty widoczne na zdjęciach.

 

  * Kliknij na obrazek obok i przejdź do zakładki Samorząd Uczniowski - tam więcej o tym co będzie już wkrótce. Bilety  na 2 BAL GIMNAZJUM NR1 już do kupienia. Ilość biletów ograniczona.